סטודיו מסילה. עיצוב בר קיימא | פרויקטים

This site requires Adobe Flash Player version 9 or above. In order to visit the website,
please click on the following link to install

Get Adobe Flash player

דף הבית | אודותינו | מוצרים ופרויקטים | פרסומים | צור קשר | English

מוצרים ופרויקטים: רהיטים אביזרים לבית גופי תאורה

פרויקטים

פרויקטים

ביתן NEO


אודות התערוכה:
ביתן NEO במסגרת תערוכת ריהוטים 2009, הציג את אחת המגמות הבולטות בתחום העיצוב ה"ירוק". עיצוב הנובע מהעלאת המודעות לאיכות הסביבה, תופס תאוצה וביקוש בחיינו. עיצוב המבקש לעשות שימוש מושכל וחסכני במשאבים הטבעיים בהמשך ישיר לדיון החשוב על הקשר שבין תרבות הצריכה העולמית ומצבו העדין של כדור הארץ. בביתן NEO הוצגו אובייקטים יוקרתיים עשויים מחומרים פשוטים או חסרי ערך. אובייקטים שנעשים מחומרי גלם ש"ניצלו" מפחי האשפה והופכים את הבלתי רצוי ליוקרתי ויקר. היכולת למצוא יופי בבלתי רצוי, בבלתי אהוב ובנטוש, בחברה שבה אנחנו "חיים כדי לזרוק" מאתגרת את המושגים המקובלים שלנו על ערכם של חפצים ויופיים ומציגה היבט אחר על מה שאנו רגילים לראות כמחזור.
אוצרות: מיה דבש ומירי אלזון
אודות הפרויקט:
בתערוכה הוצגו מספר פריטים מהסטודיו: מנורת אטבים, שולחן גובלן ופופים.
קישור לאתר הפרויקט

חציית ליל הסדר


אודות התערוכה:
לראשונה בישראל שיתפו פעולה חמש מקבוצות העיצוב הבולטות בארץ עם קבוצת ח.י, יבואנית LG בישראל, בתערוכת עומק מחשבתית - אינטראקטיבית שהתקיימה בחול המועד פסח 2009.
במבנה עתיק וייחודי, על שפת הים של נמל יפו, יכלו המבקרים להתנסות בחמש חוויות מפעילות חושים, אמוציונאליות ואינטראקטיביות, בחמישה חללים שונים. בכל חלל שולבו מסכי מחשב וטלוויזיה של LG מהמתקדמים שיש למיצבים אמנותיים ויצרו מציאות חדשה שמספקת חוויה פיזית, טוטאלית ורב מימדית שמעבר לגבולות המסך.
משתתפים: הטחנה לעיצוב, עמי דרך ודב גנשרוא, אוממי, סטודיו מסילה ואקסטזה סדום.
אוצרת התערוכה: מיה דבש
אודות הפרויקט:
הקונטקסט של עבודה זו הוא ארוחת ליל סדר משפחתית. האירוע מתרחש בחלל המערה. רוב האירוע הוא וירטואלי למעט מספר אלמנטים ממשיים שקיימים על מנת לקשור אותו למקום ולזמן ועל מנת לתת לצופה תחושה של משתתף באירוע. הסועדים והארוחה עצמה הם וירטואליים, משודרים על גבי עשרה מסכי פלזמה (כל מסך הוא סועד אחד), ואילו חלק מהשולחן הוא ממשי. אותו חלק יוצא כאילו מתוך המסכים אל אמצע החלל, מרכז השולחן נראה כאילו "נפל" לרצפה ועליו בעצם המבקר הולך. עוד אלמנטים בעלי תפקיד דומה הם שתי מנורות שנדליר שתלויות מהתקרה ומרמזות על בית, ומקום אחד ערוך הכולל כסא, פלייסטמנט ועליו צלחת מרק, סכו"ם וכוס יין המרמזים יחדיו על סועד נעדר שיכול להיות במקרה הזה - אליהו הנביא.
האינסטליישן כולו מלווה בסאונד של אכילת מרק, סכו"ם מתנגש, נשימות, שיעולים ושירה, כמו גם בריח של מרק עוף.
עבודה זו מתמקדת ברעיון שעומד מאחורי המסך יותר מאשר המסך עצמו ומבקשת להציג סוג של ביקורת סמויה על תפקידו של המסך בחיינו ככלי תקשורת שלעיתים גורם לתוצאה הפוכה של חוסר תקשורת ונתק חברתי. בעבודה שנבנתה במיוחד עבור החלל הנתון לצופה יש חלק בלתי נפרד והוא משמש כגורם המשלים את העבודה. באופן כמעט פרדוקסלי זו עבודה תקשורתית מאוד שיוצרת דיאלוג עם הצופה ולא משאירה אותו אדיש.
קישור לאתר הפרויקט
Talking Heads


אודות התערוכה:
תערוכה לכל המשפחה שבמרכזה הפרצוף, החכמה והידע הקשורים בו. התערוכה עוסקת בהכרת הפרצוף וקריאת הפנים כפי שמתייחסים אליהם הקבלה, ההיסטוריה, הפיזיונומיה, התרבויות השונות, הפולקלור כמו גם האמנות, התרבות והמחקר.
בכל "תחנה" או "נקודת מפגש" בתערוכה יוכל המבקר לדלות אינפורמציה על פניו שלו ועל פני הסובבים אותו ועל חכמת הפרצוף בתרבויות השונות לאורך ההיסטוריה ועד ימינו. התערוכה מציגה גם נושאים משיקים כמו קריקטורות, קלסתרונים, פנים וחפצים, מיפוי וקידוד הפנים באמנות, משחקי הפעלה ועוד.
בין המוצגים מבחר מרהיב של מסכות אפריקאיות ומסיכות מתרבויות אחרות, ראש אדם אמיתי מכווץ לשליש מגודלו המקורי שנמצא בדרום אמריקה בשנות ה- 30, מגילה קבלית וספר קבלי עתיק המציגים ציטוטים הקשורים לתפיסת חכמת הפרצוף, נטיפות זכוכית עם דמויות פנים, ראשים קטנים מחרס, נרות מקושטים ודיוקנאות רומיים, יצירות העוסקות ביופי ומיפוי הפנים של האמנים דוד עדיקא, מיכאל דרוקס, רות שלוס, רפרודוקציות של עבודותיו של שארל לה ברן מאוסף הלובר אשר מבוססים על עבודותיו המחקריות באותו תחום של ג'ובאני דלה פורטה, אמן איטלקי מהמאה ה 16 שעסק בקרבה שבין אדם לחיה בפיזיונומיה של הפנים וקריקטורות של זאב ושלמה כהן המאיירים פוליטיקאים ואישים מפורסמים מהעבר ומן ההווה בישראל.
אוצרת: דנה תגר-הלר
אודות הפרויקט:
בשיתוף עם האמן חנוך פיבן.
מיצב קיר בטכניקה מעורבת, הדן בקשר שבין חפצים יומיומיים לבין פרצופים.
פסיפס פרצופים עשוי מחפצים מצויים, העוסק בהשתנות הבעות פנים. בניית הפרצופים במיצב מתבססת על הזיקה המתקיימת בין תו הפנים לחפץ שנבחר לייצג אותו. החפצים המרכיבים את פני הדמות מרמזים לאופייה ולאורח חייה.
קישור לאתר הפרויקט

עציץ בחווה


אודות התערוכה:
עיריית חולון בשיתוף סטודיו ארטורא ומוזיאון האמנים יזמו פרויקט מיוחד לקראת ט"ו בשבט 2009 שבו 50 אמנים ומעצבים נדרשו לעצב עציץ ובו צמח חי.
זו התערוכה הראשונה מאז הפכה גלריית החווה בחולון לגלריה לאמנות אקולוגית בינתחומית. התערוכה מבקשת לסמן את החיבור בין האדמה והעולם אל זירת האמנות.
בסיומה של התערוכה הוצאו היצירות למכירה פומבית. מחצית מן מההכנסות של כל עבודה שנמכרה הועברה לאמן והחלק השני הוקדש לתרומה לעידוד וצמיחה של אמנים מוגבלים.
אוצרים :אסתי דרורי ודורון פולק
אודות הפרויקט:
לבנת בניין שבה משולב צמח חי.
בעבודה זו נעשה שימוש בלבנה באופן שונה מהרגיל והפיכתה לעציץ, לאובייקט אחר בתכלית.
החלוקה הקיימת ממילא בלבנה משמשת גם כמטפורה לחלוקה לקבוצות המחזור.
השילוב המתקיים בעבודה זו בין הלבנה לצמח מנציח את החיבור, המאולץ אך הטבעי, בין האורבאני והתעשייתי לירוק ולטבע.
קישור לאתר הפרויקטcottton


אודות התערוכה:
שיתוף פעולה עם בית האופנה cotton, רשת אופנה ישראלית לנשים, המשווקת קולקציית בגדים אורגנית. זוכת המקום הראשון בתחרות עסקים ירוקים לשנת 2008.

ב- cotton מקדמים אכפתיות סביבתית, נושא הבא לידי ביטוי כפיתוח בר קיימא בפעילויות החברה השונות -
שימוש בחומרי גלם ידידותיים לסביבה, ייצור בישראל בתנאי העסקה הולמים ובשכר הוגן.
אודות הפרויקט:
בסניף cotton שברחוב דיזינגוף בת"א עיצבנו חלון ראווה המוקדש כולו למוצרים מסטודיו מסילה, ביניהם מנורת כפתורים לבנה, שולחן גובלן, פופים ואגרטלים.
קישור לאתר הפרויקט

נוצר ממוצר - CASA09


אודות התערוכה:
תערוכה שהתקיימה במסגרת התערוכה לעיצוב הבית - CASA09
נוצר ממוצר היא תערוכה של מוצרים שעוצבו ע"י מעצבים ישראלים המשלבים בכישרון ותבונה בין הקושי היומיומי בהפקת רעיונותיהם באופן מסחרי, קושי הנובע ממחסור בתעשייה תומכת וחומרי גלם זולים וזמינים, לבין שפע מוצרים מוגמרים וזולים הזמינים בשוק.
אוצרת התערוכה: איריס זוהר
אודות הפרויקט:
סטודיו מסילה נתבקש להשתתף בתערוכה ולהציג את מנורת האטבים שעשוייה אטבי עץ.
קישור לאתר הפרויקט


בתים בשדרה


אודות התערוכה:
תערוכת בתים בשדרה התקיימה במסגרת חודש איכות הסביבה, בחסות בנק הפועלים, בשדרות רוטשילד בתל אביב. התערוכה הציגה מקבץ של מייצבים פיזיים המדמים בתים עתידיים, במטרה להציג בצורה אבסטרקטית, דגמים עתידניים של בתי מגורים, העשויים תוך חשיבה ידידותית לסביבה ותודעה לקיימות, הרעיון הוא לחשוף את המבקרים לחשיבות השימוש בחומרים אקולוגיים וממוחזרים. הבתים הוצגו כמייצבים תלת מימדיים עשויים מחומרים עמידים. כל מיצב מדמה בית מגורים אשר כולל בתוכו רעיון אקולוגי - שימוש בחומרים ממוחזרים, שיטות אקולוגיות בבניית הבתיםף תפיסות ירוקות בעיצוב הבית או דומה. התערוכה נועדה לחזק את המודעות של הציבור הרחב לנושא הבניה הירוקה וליתרונותיה, הכלכליים, הבריאותיים והסביבתיים.
אודות הפרויקט:
העבודה "כלוב של זהב" מעוצבת כמתקן לאיסוףבקבוקי פלסטיק בצורת בית טיפוסי. שם העבודה מרמז כי הפסולת שאנו מייצרים יכולה להפוך לאוצר אם ייעשה בה שימוש מושכל. זו עבודה "אינטראקטיבית" במובן זה שהציבור מוזמן ליטול חלק ביצירתה על ידי הכנסת בקבוקי ריקים, פעולה שתוסיף לה תוכן וצבע תוך עידוד האיסוף והמחזור של הבקבוקים.
קישור לאתר הפרויקט